Napisz

rejestracja@medicomfort.pl

Zadzwoń

+48 500 095 555

Ból kręgosłupa odcinek szyjny

Kompleksowe podejście do leczenia bólu kręgosłupa w odcinku szyjnym

Zespół bólowy odcinka szyjnego kręgosłupa może być spowodowany różnymi patologiami i może dotyczyć pacjentów w różnym wieku, nawet tych młodszych. W większości przypadków w pierwszym etapie choroby obserwujemy zmiany o charakterze przeciążenia (70-80% przypadków), szczególnie w zakresie tkanek miękkich otaczających kręgosłup, mowa o mięśniach, powięzi, więzadłach. Początkowo dochodzi do ich wzmożonego napięcia, sztywności a tym samym ograniczenia ruchomości w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa. Niestety w konsekwencji tych zmian pacjent odczuwa dolegliwości bólowe.

Pierwszym objawem radiologicznym jest zniesienie lordozy szyjnej (fizjologicznej krzywizny kręgosłupa) na skutek zbyt mocno napiętych mięśni okołokręgosłupowych. Dlatego uzasadnione jest zastosowanie kolagenoterapii iniekcyjnej w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa techniką mezoterapii (wielopunktowej mikroiniekcji), zwanej w świecie nauki techniką LIT (ang. local intradermal therapy). W placówkach MediComfort standardowo są wykonywane tego typu zabiegi iniekcyjne w obrębie kręgosłupa szyjnego.

Ze względu na rodzaj patologii Pacjent może odczuwać różne objawy. Mogą to być:

  • miejscowe (lokalne) dolegliwości bólowe oraz napięciowe ograniczenie ruchomości w zakresie szyjnego odcinka kręgosłupa;
  • dolegliwości bólowe odcinka szyjnego kręgosłupa z promieniowaniem do kończyny górnej, tzw. rwa barkowa, chory może poza bólem odczuwać objawy o charakterze parastezji (drętwienia, mrowienia w zakresie kończyny górnej, szczególnie w obrębie ręki),
  • dolegliwości bólowe z promieniowaniem do okolicy potylicy, dlatego głównym objawem jaki będzie zgłaszał Chory to ból tylnej części głowy, tzw. zespół bólowy szyjno-głowowy.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii, w tym terapii iniekcyjnej kluczowe jest ustalenie przyczyny dolegliwości jakie prezentuje Pacjent. Ze względu na swoje doświadczenie, lekarze MediComport na podstawie przeprowadzonego badania przedmiotowego i podmiotowego oraz analizie badania obrazowego ustalają przyczynę dolegliwości i wdrażają celowany schemat leczenia.

Ponadto należy podkreślić, iż coraz do młodsi Pacjenci zgłaszają dolegliwości bólowe w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa z dodatkowymi objawami, m.in. zaburzeniami widzenia, słuchu, równowagi, pojawiają się nudności a nawet wymioty. Może to mieć związek z coraz częściej rozpoznawaną szyjną smartfonową. Alternatywą w tym przypadku jest zastosowanie kolagenoterapii iniekcyjnej techniką mezoterapii.

dr n. med. Kamil Koszela

Klinika Neuroortopedii i Neurologii, Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.

Realizowane zabiegi mają na celu:

Opis przebiegu wizyty

Umówienie wizyty

Rejestracja
Spotkanie z opiekunem pacjenta/ managerem kliniki

Wywiad lekarski

Wizyta w gabinecie - jak wygląda badanie?

ZABIEG - mikro inwazyjny i bezpieczny

Zakończenie wizyty

Poznaj opinie

Robert Kuś
Robert Kuś
2023-10-23
Dr. Cezary to lekarz z powołania. Otwarty i kompetentny. Przyjechałem na zabieg nie będąc do końca pewnym co to jest i jak wygląda w praktyce. Personel w tej klinice jest bardzo kompetntny, Pani Asystentka wraz z Dr wszystko mi dokładnie wytlumaczyli. Przyjechałem z bólem barku i lędźwi. Pan dr zrobił zabieg na każdą część. Dostawowy zabieg na kręgosłup lędźwiowy nic nie bolał, ale dr. Robił każdy krąg osobno z użyciem aparatu USG. To samo w Barku(+ dodatkowo ostrzyknąłem sobie mięśnie naramienne) Co do odczuć, w kregosłupie od razu poczułem ulgę, ale zgodnie ze standardem leczenia musi być wykonane kilka zabiegów, już po pierwszym wiem, że będzie dobrze. Polecam każdemy kto chce uniknąć skalpela! I szuka innej drogi!
Bartłomiej Kula
Bartłomiej Kula
2023-10-19
Zabieg faktycznie bezbolesny, w moim przypadku problemem jest kontuzja lewego kolana, jak narazie faktycznie pomogło, jestem umówiony na kolejną wizytę. Polecam, bardzo miły i profesjonalny Pan Doktor.
Agata Barucha
Agata Barucha
2023-10-19
Polecam, efekty po zabiegu są widoczne, ból barku faktycznie drastycznie się zmniejszył.
Elena R.
Elena R.
2023-10-15
Cudowne miejsce, cudowny lekarz przywrócił mi uśmiech, wiarę w ludzi i możliwość funkcjonowania prawie bez bólu! Migreny i zawroty już prawie nie występują. Z niecierpliwością czekam na dalsze efekty leczenia! U mnie leczony jest odcinek szyjny i piersiowy <3

Pobierz szczegółowe informacje promocje i pakiety

Wpisz imię i adres email, na który prześlemy dokument.