Napisz

rejestracja@medicomfort.pl

Zadzwoń

+48 500 095 555

Ból kręgosłupa odcinek lędźwiowo-krzyżowy

Kompleksowe podejście do leczenia bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym

Zespół bólowy odcinka lędźwiowo-krzyżowego jest bardzo często obserwowanym zjawiskiem w społeczeństwie i może być spowodowany różnymi patologiami. Z badań naukowych wynika, iż po 30. / 40. roku życia większość chorych ma zmiany o charakterze dyskopatii (patologii w obrębie krążka międzykręgowego, np. przepukliny) lecz to co bardzo istotne w wielu przypadkach zmiany te są bezobjawowe, pomimo uwidocznienia ich w obrazie rezonansu magnetycznego.

W większości chorych dochodzi w początkowej fazie choroby do przeciążeń w zakresie tkanek miękkich otaczających kręgosłup, szczególnie mięśni oraz powięzi. Przyczynia się do tego siedzący tryb życia, szczególnie wielogodzinna praca przed monitorem komputera przy jednoczesnym braku regularnej aktywności sportowej.

Zadaniem lekarzy MediComfort jest ustalenie przyczyny dolegliwości bólowych i wdrożenie celowanego przyczynowego, ale również i objawowego leczenia. Ze względu na fakt, iż ok. 70-80% przypadków bólu i ograniczenia ruchomości w obrębie odcinka L-S kręgosłupa wynika ze wzmożonego napięcia tkanek miękkich na skutek wyżej opisanych przyczyn uzasadnione jest zastosowanie kolagenoterapii iniekcyjnej, techniką zwaną mezoterapią, która polega na wielopunktowej mikroiniekcji z użyciem tropokolagenu I.

Wielu pacjentów poza dolegliwościami bólowymi w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa zgłasza promieniowanie bólu do pośladka, bocznej części biodra, kolana czy stopy. Częstą przyczyną promieniowania do pośladka czy bocznej części biodra, a nawet w kierunku kolana jest stan zapalny przyczepu mięśni pośladkowych do krętarza większego i w zależności które przyczepy mięśni są zmienione patologicznie Pacjent będzie prezentował różne objawy.

W takim przypadku poza zastosowaniem mezoterapii kręgosłupa w odc. L-S należy zastosować terapię iniekcyjną do konkretnych ścięgien (przyczepów mięśni do kości) zarówno w obrębie talerza kości biodrowej jak i krętarza większego kości udowej. W MedioComfort standardowo wykonywane są tego typu zabiegi, w określonych sytuacjach wykorzystywane jest badanie USG celem precyzyjnego podania kolagenu do zmienionej chorobowo tkanki.

Ponadto część Pacjentów będzie prezentować objawy o charakterze rwy kulszowej (bólu promieniującego do kończyny dolnej) na skutek ucisku na korzeń nerwowy w obrębie odc. L-S kręgosłupa. Leczenie przyczynowe rwy kulszowej jest inne, ale w jej przebiegu dochodzi do znacznego kurczu mięśni dolnego odcinka kręgosłupa, co powoduje znaczne dolegliwości bólowe oraz ograniczenie ruchomości. W takim przypadku uzasadnione jest zastosowanie mezoterapii kręgosłupa jako terapii objawowej łagodzącej objawy toczącego się procesu patologicznego w kanale kręgowym celem poprawy komfortu i jakości życia Chorego.

dr n. med. Kamil Koszela

Klinika Neuroortopedii i Neurologii, Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.

Realizowane zabiegi mają na celu:

Opis przebiegu wizyty

Umówienie wizyty

Rejestracja
Spotkanie z opiekunem pacjenta/ managerem kliniki

Wywiad lekarski

Wizyta w gabinecie - jak wygląda badanie?

ZABIEG - mikro inwazyjny i bezpieczny

Zakończenie wizyty

Poznaj opinie

Robert Kuś
Robert Kuś
2023-10-23
Dr. Cezary to lekarz z powołania. Otwarty i kompetentny. Przyjechałem na zabieg nie będąc do końca pewnym co to jest i jak wygląda w praktyce. Personel w tej klinice jest bardzo kompetntny, Pani Asystentka wraz z Dr wszystko mi dokładnie wytlumaczyli. Przyjechałem z bólem barku i lędźwi. Pan dr zrobił zabieg na każdą część. Dostawowy zabieg na kręgosłup lędźwiowy nic nie bolał, ale dr. Robił każdy krąg osobno z użyciem aparatu USG. To samo w Barku(+ dodatkowo ostrzyknąłem sobie mięśnie naramienne) Co do odczuć, w kregosłupie od razu poczułem ulgę, ale zgodnie ze standardem leczenia musi być wykonane kilka zabiegów, już po pierwszym wiem, że będzie dobrze. Polecam każdemy kto chce uniknąć skalpela! I szuka innej drogi!
Bartłomiej Kula
Bartłomiej Kula
2023-10-19
Zabieg faktycznie bezbolesny, w moim przypadku problemem jest kontuzja lewego kolana, jak narazie faktycznie pomogło, jestem umówiony na kolejną wizytę. Polecam, bardzo miły i profesjonalny Pan Doktor.
Agata Barucha
Agata Barucha
2023-10-19
Polecam, efekty po zabiegu są widoczne, ból barku faktycznie drastycznie się zmniejszył.
Elena R.
Elena R.
2023-10-15
Cudowne miejsce, cudowny lekarz przywrócił mi uśmiech, wiarę w ludzi i możliwość funkcjonowania prawie bez bólu! Migreny i zawroty już prawie nie występują. Z niecierpliwością czekam na dalsze efekty leczenia! U mnie leczony jest odcinek szyjny i piersiowy <3

Pobierz szczegółowe informacje promocje i pakiety

Wpisz imię i adres email, na który prześlemy dokument.