Napisz

rejestracja@medicomfort.pl

Zadzwoń

+48 500 095 555

Ból kolana

Kompleksowe podejście do leczenia bólu kolana

Stawy kolanowe są wykorzystywane każdego dnia, tym samym przeciążane podczas najprostszych czynności. W rezultacie dochodzi początkowo do zmian o charakterze przeciążeniowym, przeciążeniowo – zwyrodnieniowym, doprowadzając do choroby zwyrodnieniowej (ChZ) stawu kolanowego, czyli gonartrozy. W przebiegu uszkodzenia chrząstki stawowej dochodzi do powstania dolegliwości bólowych oraz ograniczenia ruchomości. U części pacjentów obserwuje się obrzęk stawu, czyli zwiększoną ilość płynu stawowego, który często musi być ewakuowany ze stawu.

Lekarze w MediComfort wykonują takie zabiegi pod kontrolą USG, a następnie stosują innowacyjną terapię zwaną iniekcyjną kolagenoterapią, która należy do bezpiecznych metod leczenia patologii narządu ruchu. Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego powinno być wielokierunkowe. Często stosowana farmakoterapia doustna, nie jest wystarczająca i może być wspomagana terapią iniekcyjną dostawową.

Dlateczego uzasadnione jest podawanie tropokolagenu I do stawu kolanowego? Wszystkie znajdujące się tak struktury, jak torebka stawowa, więzadła krzyżowe, czy łąkotki zbudowane są z kolagenu. Zatem podawanie dostawowe powoduje, ich odżywienie, przebudową, a tropokolagen I połączony z chondrocytem (komórką chrząstki) uruchamia mechanizmy produkcji kolagenu typu II.

Ponadto w przebiegu ChZ stawu kolanowego bardzo często obserwuje się wzmożone napięcie tkanek otaczających, w tym torebki stawowej oraz przyczepów mięśniowych – jest to mechanizm obronny. Chory odczuwa dolegliwości bólowe w zakresie tkanek miękkich okołostawowych z ograniczeniem ruchomości. Jest to często niezauważalny problem.

Lekarze w MediComfort poprzez swoje wieloletnie doświadczenie przed wdrożeniem leczenia precyzyjnie badają chorego i szukają wszystkich możliwych przyczyn dolegliwości, by następnie zastosować specjalistyczne leczenie pod postacią kolagenoterapii iniekcyjnej. Ponadto należy zwrócić szczególną uwagę, iż początkowe zmiany o charakterze przeciążeniowym mogą nie być widoczne w badaniach obrazowych, a mogą być przyczyną dolegliwości bólowych i innych objawów.

Zastosowanie kolagenoterapii iniekcyjnej na tym etapie mogą znacząco poprawić komfort życia chorego, przy jednoczesnym znikomym ryzyku działań niepożądanych. W MediComfort u pacjentów z ChZ stawów kolanowych standardowo nie stosuje się terapii sterydowych ze względu na ryzyko wystąpienia działań niepożądanych (wzrost ciśnienia tętniczego, wzrost poziomu cukru-glikemii), co szczególne ma znaczenie u schorowanych pacjentów w starszym wieku.

dr n. med. Kamil Koszela

Klinika Neuroortopedii i Neurologii, Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.

Realizowane zabiegi mają na celu:

Opis przebiegu wizyty

Umówienie wizyty

Rejestracja
Spotkanie z opiekunem pacjenta/ managerem kliniki

Wywiad lekarski

Wizyta w gabinecie - jak wygląda badanie?

ZABIEG - mikro inwazyjny i bezpieczny

Zakończenie wizyty

Poznaj opinie

Robert Kuś
Robert Kuś
2023-10-23
Dr. Cezary to lekarz z powołania. Otwarty i kompetentny. Przyjechałem na zabieg nie będąc do końca pewnym co to jest i jak wygląda w praktyce. Personel w tej klinice jest bardzo kompetntny, Pani Asystentka wraz z Dr wszystko mi dokładnie wytlumaczyli. Przyjechałem z bólem barku i lędźwi. Pan dr zrobił zabieg na każdą część. Dostawowy zabieg na kręgosłup lędźwiowy nic nie bolał, ale dr. Robił każdy krąg osobno z użyciem aparatu USG. To samo w Barku(+ dodatkowo ostrzyknąłem sobie mięśnie naramienne) Co do odczuć, w kregosłupie od razu poczułem ulgę, ale zgodnie ze standardem leczenia musi być wykonane kilka zabiegów, już po pierwszym wiem, że będzie dobrze. Polecam każdemy kto chce uniknąć skalpela! I szuka innej drogi!
Bartłomiej Kula
Bartłomiej Kula
2023-10-19
Zabieg faktycznie bezbolesny, w moim przypadku problemem jest kontuzja lewego kolana, jak narazie faktycznie pomogło, jestem umówiony na kolejną wizytę. Polecam, bardzo miły i profesjonalny Pan Doktor.
Agata Barucha
Agata Barucha
2023-10-19
Polecam, efekty po zabiegu są widoczne, ból barku faktycznie drastycznie się zmniejszył.
Elena R.
Elena R.
2023-10-15
Cudowne miejsce, cudowny lekarz przywrócił mi uśmiech, wiarę w ludzi i możliwość funkcjonowania prawie bez bólu! Migreny i zawroty już prawie nie występują. Z niecierpliwością czekam na dalsze efekty leczenia! U mnie leczony jest odcinek szyjny i piersiowy <3

Pobierz szczegółowe informacje promocje i pakiety

Wpisz imię i adres email, na który prześlemy dokument.