Napisz

rejestracja@medicomfort.pl

Zadzwoń

+48 500 095 555

Ból biodra

Kompleksowe podejście do leczenia bólu stawu biodrowego

Dolegliwości bólowe okolicy stawu biodrowego występują bardzo często i dotyczą pacjentów w różnym wieku. W zależności, która struktura objęta jest procesem chorobowym, pacjent może prezentować różne objawy.

Najczęstszym objawem jest ból, który może być spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawu biodrowego (koksartroza); wtedy dolegliwości bólowe występują przede wszystkim w obrębie pachwiny, szczególnie podczas przewlekłego stania czy chodzenia. Drugim objawem charakterystycznym dla choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego jest ograniczenie ruchomości w jego obrębie. Pacjent ma problem z wykonywaniem codziennych czynności, np. zawiązaniem skarpetek.

W przebiegu patologii stawów, w tym stawu biodrowego często dochodzi do wzmożonego napięcia tkanek okołostawowych, co prowadzi do ograniczenia ruchomości i generowania dolegliwości bólowych. Dlatego uzasadnione jest zastosowanie wielokierunkowego leczenia.

W pierwszej kolejności należy skupić się na postępowaniu lekarskim, polegającym na postawieniu prawidłowej diagnozy oraz wdrożeniu celowanego, skutecznego i bezpiecznego leczenia. Jedną z takich metod jest tzw. kolagenoterapia iniekcyjna, czyli technika iniekcyjna (jedno- lub wielopunktowa w obrębie chorego narządu). Stosowany jest wyrób medyczny na bazie kolagenu, zwany tropokolagenem I.

W MediComfort zabieg iniekcji do stawu biodrowego wykonywany jest kontrolą USG, celem precyzyjnego podania preparatu do stawu, co jest kluczowe. Należy również zwrócić szczególną uwagę, iż dolegliwości bólowe okolicy biodra, szczególnie jego bocznej części – nie muszą być związane z patologią w obrębie stawu biodrowego, co jest bardzo często mylone. W tym regionie może występować wiele różnych patologii. Jedną z nich jest zespół bólowy krętarza większego (GTPS – ang. greater trochanteric pain syndrome). Jest to zespół bólowy spowodowany zapaleniem kaletki/kaletek okolicy w obrębie krętarza większego (fragmentu kości udowej) i/lub zmianami o charakterze entezopatii, czyli stanem zapalnym przyczepu mięśni do kości.

Schorzenie to może powodować dolegliwości bólowe promieniujące przez pośladki do kręgosłupa L-S i/lub w kierunku kolana, po bocznej części uda. W tym wypadku uzasadnione jest zastosowanie kolagenoterapii iniekcyjnej. W MediComfort pracują lekarze z wieloletnim stażem, którzy wykonując zabiegi iniekcyjne z użyciem tropokolagenu I zarówno dostawowo jak i okołostawowo. Nie są leczone tylko objawy, ale także przyczyna dolegliwości, co jest niezwykle ważne w terapii patologii narządu ruchu.

dr n. med. Kamil Koszela

Klinika Neuroortopedii i Neurologii, Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.

Realizowane zabiegi mają na celu:

Opis przebiegu wizyty

Umówienie wizyty

Rejestracja
Spotkanie z opiekunem pacjenta/ managerem kliniki

Wywiad lekarski

Wizyta w gabinecie - jak wygląda badanie?

ZABIEG - mikro inwazyjny i bezpieczny

Zakończenie wizyty

Poznaj opinie

Robert Kuś
Robert Kuś
2023-10-23
Dr. Cezary to lekarz z powołania. Otwarty i kompetentny. Przyjechałem na zabieg nie będąc do końca pewnym co to jest i jak wygląda w praktyce. Personel w tej klinice jest bardzo kompetntny, Pani Asystentka wraz z Dr wszystko mi dokładnie wytlumaczyli. Przyjechałem z bólem barku i lędźwi. Pan dr zrobił zabieg na każdą część. Dostawowy zabieg na kręgosłup lędźwiowy nic nie bolał, ale dr. Robił każdy krąg osobno z użyciem aparatu USG. To samo w Barku(+ dodatkowo ostrzyknąłem sobie mięśnie naramienne) Co do odczuć, w kregosłupie od razu poczułem ulgę, ale zgodnie ze standardem leczenia musi być wykonane kilka zabiegów, już po pierwszym wiem, że będzie dobrze. Polecam każdemy kto chce uniknąć skalpela! I szuka innej drogi!
Bartłomiej Kula
Bartłomiej Kula
2023-10-19
Zabieg faktycznie bezbolesny, w moim przypadku problemem jest kontuzja lewego kolana, jak narazie faktycznie pomogło, jestem umówiony na kolejną wizytę. Polecam, bardzo miły i profesjonalny Pan Doktor.
Agata Barucha
Agata Barucha
2023-10-19
Polecam, efekty po zabiegu są widoczne, ból barku faktycznie drastycznie się zmniejszył.
Elena R.
Elena R.
2023-10-15
Cudowne miejsce, cudowny lekarz przywrócił mi uśmiech, wiarę w ludzi i możliwość funkcjonowania prawie bez bólu! Migreny i zawroty już prawie nie występują. Z niecierpliwością czekam na dalsze efekty leczenia! U mnie leczony jest odcinek szyjny i piersiowy <3

Pobierz szczegółowe informacje promocje i pakiety

Wpisz imię i adres email, na który prześlemy dokument.