Napisz

rejestracja@medicomfort.pl

Zadzwoń

+48 500 095 555

Ból barku

Kompleksowe podejście do leczenia bólu barku

Dolegliwości bólowe barku są bardzo powszechnym zjawiskiem. Często są związane z ograniczeniem ruchomości w jego obrębie, szczególnie jeżeli dochodzi do jego eksploatacji podczas toczącego się procesu chorobowego i braku leczenia.

W MediComfort przed rozpoczęciem leczenia ustala się przyczynę choroby. Doświadczeni lekarze przeprowadzają badania przy pomocy USG celem oceny tkanek miękkich, szczególnie w ruchu (mięśni, ścięgien, więzadeł, kaletek), a w przypadku potrzeby wystawiają skierowania na dodatkową diagnostykę obrazową (RTG, tomografię komputerową, rezonans magnetyczny), w zależności od podejrzewanej przyczyny.

W MediComfort stosowana jest kolagenoterapia iniekcyjna jako podstawowe narzędzie terapeutyczne patologii narządu ruchu. Stosowany tropokolagen I nie ma właściwości przeciwbólowych, a mimo stosowanej terapii dolegliwości ustępują. Dlaczego? W MediComfort celem leczenia jest leczenie przyczynowe, a nie objawowe.

Częstą przyczyną dolegliwości bólowych w zakresie barku są zmiany o charakterze entezopatycznym w zakresie stożka rotatorów (stan zapalny przyczepu mięśni do kości) powodując dolegliwości bólowe, ograniczenie ruchów odwodzenia oraz rotacji. Chory ma problem z wykonywaniem podstawowych czynności gdzie niezbędne jest uniesienie barku (umycie zębów, zapięcie stanika czy uczesanie się). Odpowiednio, precyzyjnie podany kolagen iniekcyjny dostawowo uruchamia mechanizmy naprawcze, dochodzi do redukcji stanu zapalnego, tym samym bólu.

U części pacjentów na skutek przewlekłego procesu dochodzi do wzmożonego napięcia tkanek otaczających bark, szczególnie mięśni czy powięzi. Ból może promieniować w kierunku łokcia przez tkanki miękkie ramienia, w kierunku kręgosłupa przez tkanki miękkie okolicy nadgrzebieniowej łopatki. Dlatego bardzo ważnym aspektem terapii jest leczenie nie tylko przyczynowe, ale również powikłań choroby podstawowej, która z reguły ma podłoże wewnątrz stawu. Wykonuje się techniką mezoterapii wielopunkowe mikroiniekcje z zastosowaniem tropokolagenu I. Terapia ta należy do bezpiecznych metod leczenia zarówno w przebiegu zmian przeciążeniowych jak i zwyrodnieniowych. Tego typu procedury medyczne wykonywane są standardowo przez lekarzy specjalistów w MediComfort.

dr n. med. Kamil Koszela

Klinika Neuroortopedii i Neurologii, Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.

Realizowane zabiegi mają na celu:

Opis przebiegu wizyty

Umówienie wizyty

Rejestracja
Spotkanie z opiekunem pacjenta/ managerem kliniki

Wywiad lekarski

Wizyta w gabinecie - jak wygląda badanie?

ZABIEG - mikro inwazyjny i bezpieczny

Zakończenie wizyty

Poznaj opinie

Robert Kuś
Robert Kuś
2023-10-23
Dr. Cezary to lekarz z powołania. Otwarty i kompetentny. Przyjechałem na zabieg nie będąc do końca pewnym co to jest i jak wygląda w praktyce. Personel w tej klinice jest bardzo kompetntny, Pani Asystentka wraz z Dr wszystko mi dokładnie wytlumaczyli. Przyjechałem z bólem barku i lędźwi. Pan dr zrobił zabieg na każdą część. Dostawowy zabieg na kręgosłup lędźwiowy nic nie bolał, ale dr. Robił każdy krąg osobno z użyciem aparatu USG. To samo w Barku(+ dodatkowo ostrzyknąłem sobie mięśnie naramienne) Co do odczuć, w kregosłupie od razu poczułem ulgę, ale zgodnie ze standardem leczenia musi być wykonane kilka zabiegów, już po pierwszym wiem, że będzie dobrze. Polecam każdemy kto chce uniknąć skalpela! I szuka innej drogi!
Bartłomiej Kula
Bartłomiej Kula
2023-10-19
Zabieg faktycznie bezbolesny, w moim przypadku problemem jest kontuzja lewego kolana, jak narazie faktycznie pomogło, jestem umówiony na kolejną wizytę. Polecam, bardzo miły i profesjonalny Pan Doktor.
Agata Barucha
Agata Barucha
2023-10-19
Polecam, efekty po zabiegu są widoczne, ból barku faktycznie drastycznie się zmniejszył.
Elena R.
Elena R.
2023-10-15
Cudowne miejsce, cudowny lekarz przywrócił mi uśmiech, wiarę w ludzi i możliwość funkcjonowania prawie bez bólu! Migreny i zawroty już prawie nie występują. Z niecierpliwością czekam na dalsze efekty leczenia! U mnie leczony jest odcinek szyjny i piersiowy <3

Pobierz szczegółowe informacje promocje i pakiety

Wpisz imię i adres email, na który prześlemy dokument.